honey2765 honey2765
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

16 donuts cost $15.75 what is the price per doughnut

Respuesta :

masterethan0921 masterethan0921
  • 25-01-2021

Answer:

About  1.01$ - 1.02$

Step-by-step explanation:

Answer Link
laylabear14
laylabear14 laylabear14
  • 25-01-2021

Answer:

$1.02

Step-by-step explanation:

16 divided by 15.75 is $1.02 (rounded)

Answer Link

Otras preguntas

Economist believe that people
How do the processes of foliation and bedding act as destructive forces of rock layers?
I need help with number 8
What was the importance of Rhode Island to the development of enslavement?
The poison attacks part of the slime cell called? It's function is?
each interior in a equilateral triangle is ​
help me pls not whole numbers
Which of the following would most likely have the highest population density? Group of answer choices a seasonal retirement community a suburban area with good
HELPPPP!!!! Make a claim for how you could measure the amount of energy contained in this rice cake. Use evidence and examples to support your claim, and explai
PLEASE HELP WITH SPANISH!! THANKS!