gvsahvx
gvsahvx gvsahvx
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

ill give brainliest if correct

ill give brainliest if correct class=

Respuesta :

Dallas44
Dallas44 Dallas44
  • 25-01-2021
C because if you divide 3/12 you get .25 but 4/18 is .22, which is the better deal
Answer Link
skylargentry05
skylargentry05 skylargentry05
  • 25-01-2021

Answer:

no its A. kramer sells apples for $0.22 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence from part 5 of The Call of the Wild would best serve as evidence of the theme "one’s natural instincts can be extremely powerful"? And here, lyin
How would you solve this: Tickets for a community dinner cost $4 for adults and $3 for children. A total of 390 tickets was sold ,earning $1,380. how many of ea
629,999rounded to the nearest hundred thousand is?
The pH of water is _____ because it contains an equal amount of H+ and OH- ions. 5 7 9
Why did the first missionaries come to the Americas?
What is 18/25 converted into a decimal
Every 5 1/2 cups of flour weighs 1 9/16 lbs. use a unit rate to show how you could determine if there are more than it less than 35 cups of flour in a 10-pound
(21+7 to the 2 power)÷(11-1)=?
A pH of 12 indicates a(n) _____. weak acid strong acid weak base strong base A substance that yields an anion plus a hydrogen ion is a(n) _____. salt acid base
Eight friends purchase various supplies from a camping trip and agree to share the total cost equally. They spend $85.43 on food, $32.75 for water, and $239.66