graciesatchell2008
graciesatchell2008 graciesatchell2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

A customer paid for different items at a farmer's
market. Find the cost for 1 pound for the
following item
$5 for 4 pounds of apples

Respuesta :

Neishakg Neishakg
  • 25-01-2021
$1.25 for 1 pound of apples.
You simply do $5/4 and get 1.25
Answer Link

Otras preguntas

Suppose you have 30CD's. You know that you have 11 more CD's than your friend. Write and solve an equation to find the number of CD's your friend has.
What Is 50 of 110 Please help Homework due tomorrow!
Iron has a density of 7.86 g/cm^3 (1 cm^3=1 mL). Calculate the volume (in dL) of a piece of iron having a mass of 4.62 kg . Note that the density is provided in
What is the sum of the first 30 terms of the sequence an=6n+5
PLEASE HELPPPP!!!! When a sound source is moving toward the observer, the observer will hear a higher pitch due to the change to a lower frequency. higher pit
What should I say to a girl
If x(x) = x^3 - 2x^2, which expression is equivalent to f(I) A. -2+i B. -2-i C. 2+I D. 2-i
A 0.8kg object accelerate at a rate of4 m/s2. What is the net force acting on a object
BRAINLIESTTT ASAP! :) -Describe the political and military strategies Germany implemented during WWII: Blitzkrieg: Non-Aggression Pact:
According to von Thünen's model of agricultural land use, which of the following is the LEAST practical agricultural practice? (3 points) Making extensive use