heyitzsydney
heyitzsydney heyitzsydney
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 4 pens for $1.00. How many did she pay for each pen?

Respuesta :

jocey30989
jocey30989 jocey30989
  • 25-01-2021

Answer:

Sarah paid 25 cents for each individual pen

Step-by-step explanation:

Answer Link
alk03pagett alk03pagett
  • 25-01-2021

Answer:

she paid .25 cents for each

Step-by-step explanation:

1.00÷4=.25

Answer Link

Otras preguntas

what is 0.32 in simplest form
solve A=1/2bh for b how do i solve this
I'm new here could someone help. Suppose △ITH≅△APG. Which congruency statement is true? A. IH≅AP B. IT≅GA C. ∠ITH≅∠PGA D. ∠THI≅∠PGA
A gumball machine contains 23 green gumballs, 52 red gumballs, 34 blue gumballs, 61 yellow gumballs, and 30 pink gumballs. What percentage of the gumballs are r
Which process does a cell use to extract energy from food in order to maintain homeostasis? A.mitosis B.photosynthesis C.celluer respiration D. Sexual reproduc
Math 7. I need help with adding linear expressions. Add the following linear expression: (-9x - 5) + (-3x - 3) =
At the city museum child admission is $5.70 and the adult admission is $9.60 on Thursday,186 ticket were sold for a total sales of $1399.50. How many child tick
1. In the United States, the most commonly used adult IQ test is called the _________. Wechsler Adult Intelligence Scale Williams Adult Intelligence Test Wil
What country do jumping spider live in?
Blank is a dark colored rock with a relatively low silica content