jazbut3711
jazbut3711 jazbut3711
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

A set of 12 windup toys costs $9. What is the cost per windup toy?

Respuesta :

dlampp123
dlampp123 dlampp123
  • 25-01-2021

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

9 ÷ 12 = 0.75

hope this helps...

Answer Link
Danielk423
Danielk423 Danielk423
  • 25-01-2021

Answer:

9/12  = 3/4 = 0.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Lúcia is using energy at a rate of 420420420 kilocalories (\text{kcal})(kcal)left parenthesis, k, c, a, l, right parenthesis per hour (\text{h})(h)left parenthe
In 1998, the state of vermont enacted a law (act 60) that
In the original milgram experiment, the experimenter asked participants to shock someone else whenever that person made a mistake on a learning task. the result
Ron finds 9 books at a bookstore that he would like to buy, but he can afford only 5 of them. In how many ways can he make his selection?
there are three known forms of uranium.these forms are called of each other
What profession do you feel is too greedy, and why?
(07.02) Simplify (3x − 5) − (4x + 6). (1 point) −x −11 x − 11 −x + 11 x + 11
Security fencing costs $5 for each 10-foot section of fence. How much would it cost to place a fence around the perimeter of a football field which measures 100
What volume of the stock solution (Part A) would contain the number of moles present in the diluted solution (Part B)?
What type of activity is not included in the first amendments guarantee of freedom of the press