lalawilson055 lalawilson055
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

You have $4.10 and would like to buy some almonds .if a pond costs $8, how many ounces can you buy ?

Respuesta :

XxDekuxKacchanxX
XxDekuxKacchanxX XxDekuxKacchanxX
  • 25-01-2021

Answer:

well- you cant buy any pounds-

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line that passes through: (2, 4) and (6, 12)
Solve for w. -2 > W - 12​
Match the description with the corresponding fruit part. 1. the innermost protect layer around a fruit seed such as the shell of a peach pit 2. all the layers s
How does climate change relate to energy?
What type of government combines both unitary and confederal political systems? A. totalitarian B. direct democracy C. federal D. monarchy
please help ill give brainliest and 5 stars
4. Why does semen contain fructose? A. Fructose breaks down to provide energy for the penis. B. Fructose travels with the sperm to feed the egg before it is fer
What is an equivalent equation for each given equation? 4x + 11 = 15 a.) 4x = 26 b.) -4x +11 = -15 c.) 15 = -11 - 4x d.)4x = 4
What is the 4th equivalent fraction to 1/3?​
The mass of a ship before launch is 55,000 metric tons. The ship is launched down a ramp and drops a total of 10 vertical meters before coming to rest in a lo