00060330
00060330 00060330
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost? i need the expression

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-01-2021

Answer:

20+20+20+20+20+20= 120

Step-by-step explanation:

2^6 = 120 hope this helps! plz mark brainliest

Answer Link
lorenamuresan
lorenamuresan lorenamuresan
  • 25-01-2021
20x
20 ( cost per week )
x ( amount of weeks )
20 x 6 = $120
Answer Link

Otras preguntas

Is 4/16 equivalent to 0.25
*PLEASE HELP ME* WILL REWARD BRANLIEST
Holly's garden is divided into 5 equal section.she will fence the garden into 3 areas by grouping some equal section together.What part of de garden. Could each
What is the end time of 6:30?
the distance traveled at a constant speed is directly proportional to the timeof travel olivia traveled 306 milesin 8.5 hours,how many miles will olivia travel
2. To answer this question, read the following sentence: Because the animal shelter was filled with dogs and cats, the noise in the building was incredibly l
Which number has the Same value as 30 tens
Factorise Xsquared+7x+12 Please help x
how many right angles does a square have
What is the region of the world of finland?