uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

Three single-digit numbers multiply to make 504          Write the missing numbers
"Solving Equations by Completing the Square: m^2+2m-48=-6
Why should you ask people questions about school or their jobs?
what is the value of m in 13m=52 a/65 b/4 c/5 d/39
What is the highest mountain in the United States and where is it located in the West region?
What are prashastis?
what is the solution of 7x+21=21
Solve the equation for a. D=vt+1/2at^2
which ratio is the same proportion as 36:64 in fraction
"Solving Equations by Completing the Square: m^2+2m-48=-6