tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 405, 000 in Scientific Notation and discuss the advantage of this form.
Which is not an accurate description of the Puritans? A. valued education B. settled in Massachusetts Bay C. tolerant of all religions D. hardworking
A theatre sells 467 tickets Some other people then buy another 118 tickets If the theatre holds 1060 people how many places are left un-sold?
A car travels with an average speed of 55 miles/hr. What is this speed in a. m/hr? b. km/s? c. m/s?
Explain how the position of the decimal point changes in a quotient as you divide by increasing powers of 10?
write the fraction with the greatest value 7/10, 1/5, 9/10
x=2y-1 3x-2y=-3 What are the coordinates
There is a box. The area of its top is 240 square units, the area of the front is 300 square units and the area of the end is 180 square units. Can you calculat
list 3 human activities that release chemicals that produce acid rain.
what is bigger 1.5km or 1400m