shivanisundar1212 shivanisundar1212
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

At H-E-B, Altuve's cereal is $4.56 for a 24-ounce box. Correa's cereal is $5.76 for a 36-ounce box. Which is the better buy and by how much?

Respuesta :

ymfurt2hib ymfurt2hib
  • 22-01-2021

Answer:5

Step-by-step explanation:

ok

Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What advantages did the geography and climate give to people living in the Middle Colonies
How and Why were Roman/Greek Gods different to Egyptian Gods?
the decimal of 10 3/4
the problem is three n squared minus 17  n plus 24
What are two differences between a rhizoid and a rhizome?
what happens during vaporization and evaporation?
A coin rolls across the floor at an angular speed of 4 rotations per second. What is its speed in degrees per second? Hint: One full rotation equals 360 degrees
5 things mammals have in common
i am stuck heres the question;the product of 2 numbers is 144 and their difference is 10 what is the su of the 2 numbersif you can help Thanks¡
Simplify expression: 3^{−(4a+1)} −3^{−(4a−1)} + 3^{−4a}