WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

A look inside the looking glass
evaluate abcd if a =3,b=-2,c=4,and d=1
Mr. Davis takes montelukast for his nighttime asthma symptoms. Montelukast is the generic name for: Select one: Septra DS Serevent Diskus Singulair Spiriva Resp
Describe the appearance of the data from the seismograph. At approximately what time did the largest earthquake occur?​
If you have a favorable sales volume variance, what must be true?.
The sum of two numbers is 12 and half of them is twice the other. What numbers are they?
Damita says the equations 0.8x - 0.8 = 1.6 and 4/5 ( x - 1 ) = 1 (3/5) are the same. How can she show this without solving the equations?
Which taxon is the most general and contains the greatest diversity of organisms? A) Genus B) Family C) Domain D) Kingdom
what is the value of 5x -2y if x=6 and y = -2
The orbital period, p, of a planet and the planet’s distance from the sun, a, in astronomical units is related by the formula p = a superscript three-halves. if