winsa87824 winsa87824
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

12 peaches cost 8$. How many peaches can you buy for $2?

12 peaches cost 8 How many peaches can you buy for 2 class=

Respuesta :

lostqueen24 lostqueen24
  • 22-01-2021

Answer: A

Step-by-step explanation: 6 is for $4 therefore 3 is for $2

Answer Link

Otras preguntas

Lauren had a listing agreement with Florence, a Minnesota real estate broker. After Lauren's agreement with Florence ended, she re-listed her home with Jamal an
Ayuda porfas!! Una floricola exporta 35 cajas grandes, cada una con 35 paquetes y cada paquete con 35 rosas. ¿Cuantas rosas exporta en total? El problema es de
Get brainly if right!!! *The speed of a boat going with the current is 34 mph. When the boat goes against the current, the speed is 12 mph. Find the speed of th
20 oraciones con el verbo to go ir​
its urgent please help ASAP ty!!
Jen had 60 fossils. If she put 6 fossils in each box, how many boxes were there?
in need of help plz Find the ∠VXW and ∠XVW
Identify the poor word choice and replace it with a word of your own. My endurance with the task was waning.
The average low temperatures in January are given for a few cities. Arrange the cities in increasing order of their temperatures. Barrow -19°F Littlefork -9°F B
3. Active and passive are types of verb O A. mood OB, voice. C. tense O D. phrases.