lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

If the working age population is 250 million, 170 million are employed and 9 million are unemployed, the unemployment rate is A) 3.6% B) 5.0% C) 6.8% D) 7.0
Help please????? Evaluate the expression when c=6 and x=-7 -6x+c
HELP!!! 20 POINTS!!! URGENT!!!
how do you graph and solve linear equations x-3y=6
Consider this animal cell which is the function of the organelles that are labeled f ?
For the reaction N2(g) + 3 H2(g) = 2 NH3(g), Kp = 0.0489 at 256˚C. For parts a through d, assume that the reaction is at this temperature. c) A third equilibriu
According to the figure above what type of plate boundary occurs between the North American plate and the Eurasian plate
When mechanical weathering breaks a large rock into smaller pieces the total _____________ of the rock increases
Sketch the graph y= 2x - 5
Solve for x 78.2+0.5x=287