Seudónimo Seudónimo
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3?

A.$0.12
per bottle
B.$0.75 per bottle
C.$7.50 per bottle
D.$12.00 per bottle


Respuesta :

jaidenpappas2027 jaidenpappas2027
  • 13-01-2021

Answer:

$0.75

Explantion:

I got it right on my test

Answer Link
sayehhhhh sayehhhhh
  • 08-10-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

anung susunod sa 90 logic answer​
Explain the context for European encounters in the Americas from 1491 to 1607. (This is for AP US History)
another name for books is what​
Similar values between the Haida and māori
If f(x) = 4x² + 1 and g(x)=x2-5, find (f- g)(x).
What is the independent, dependent, and controlled variable in this experiment if you only drop water onto the penny? Experiment: How many drops of water can a
Saturday, the first of January, nineteen forty-four. Another new year has begun and we find ourselves still in our hiding place. We have been here now for one y
What did the supreme court decide in vernonia v. Acton?.
what are they trying to do that improves the quality of life for others
157 * √24 a. rational b. irrational