Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

simplify 4/40 the fraction
[tex]15 x^{2} +14x-49=0[/tex]
what's larger 7 1/4 or 7 1/8
Drew's weekly allowance is $8.00.His friend Jan's weekly allowance is $10.Drew spends $3 a week and Jan spends $4 a week. Write two expressions to show how much
31 - 4 + 6 O -17 + 22 - 5 Write <, >, or =
which expression is equivalent to the square root of 1/8
Was Trägst du zur Schule? (what do you wear to school?) Give answer in german and what it means too please.
Write about advantages or disadvantages of travelling by car/bike. Please for tomorrow!!!
The ratio of adults to children is 8:5 of 390 people
To decrease an amount by 3% what single multiplayer would you use? Please answer, homework is due in the morning xx