myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

If possible, use the Law of Detachment to draw a conclusion from the 2 given statements. If not possible, write not possible. Statement 1: If x = 3, then 3x - 4
what is the dark ,sticky substance that forms when tobacco is burned? a. carbon monoxide b. nicotine c. stimulants d. tar
how to express the following of a product of its prime factors for 45
Which of the following is NOT a concurrent power? A. The power to levy taxes B. The power to borrow money C. The power to sign treaties D. The power to mainta
Which statement is true about the properties of the majority of the elements in the far left column of the periodic table?
what is the oldest known eupheism
When a solution has a lesser concentration of particles
I need help with this, I don't understand this
Identify the literary device used in the following lines from Beowulf slashing in stabbing with the sharpest of points
1: Find the volume of a cylinder with a diameter of 6 inches and a height that is three times the radius. Use 3.14 for pi and round your answer to the nearest h