Ilovemathmathisfun
Ilovemathmathisfun Ilovemathmathisfun
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

sn1
sn1 sn1
  • 25-10-2016
it's 50 cents per juice box.

Answer Link
BenCeladorLF
BenCeladorLF BenCeladorLF
  • 25-10-2016
If there's an Eight-pack box and only one box, that's 8 juice boxes, and if it was four dollars then 8 .-. 4 = 2, dollars per juice box
Answer Link

Otras preguntas

Are all living things made of two or more cells
You go out to eat with your family, and you agree to leave the tip. What is a 15% tip on a $58.0 bill? I know the answer is $8.70 but why is that? Can someone e
What is 600/100 in simplest form?
Use the word dishonest in a sentence
4*8-4+1=12 How do I use parentheses, brackets and/ or braces to make true?
What times what equals 62
The measure of an angle is 28 greater than its complement. Find the measure of each angle.
Find two consecutive integers such that the larger is nine more than twice the smaller
Which part of a root transport water and nutrients
Notable American protests include those for __________ and those against __________. A. equal pay for equal work . . . World War I B. a higher minimum wage . .