rockstaraud23
rockstaraud23 rockstaraud23
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost 6 dollars, how much does 1 apple cost?

Respuesta :

cesarsaladx
cesarsaladx cesarsaladx
  • 24-10-2016
Each apple cost two dollars
Answer Link
edenn edenn
  • 24-10-2016
3/6=0.5
0.50=1 apple
Answer Link

Otras preguntas

According to a recent survey, 62 % of the population owns a cat. 37 Percent of cat owners are married, while 44 % of non-cat owners are married. If you randomly
What did the2 bad emperors spend money on?
LGHK is a straight angle. Find ∠LHK m∠LHK=
The candy produced by a company has a sugar level that is normally distributed with a mean of 16.1 grams and a standard deviation of 0.9 grams. The company take
James' bill for dinner is $62.35. He is going to leave a 20% tip and tax is 7%. How much will he pay in total. Remember, Tax is calculated based on the bill bef
Women who came to California during the Gold Rush were able to enjoy freedoms and engage in business more than they did in the Eastern states. True or False?
I need help with geometry
Select the expression
The paragraph contains several sentence fragments. Decide if the selection in bold needs to be revised or if it is correct as is. Near the Normandy coast of nor
Does the nation’s experience with legal and regulated alcohol make you more or less likely to support nationally legalized marijuana? Explain your answer.