Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

What is chattel slavery
Why do scientists need a standard system of measurement? A. to allow for consistency with measurement data B. in order to use tools marked in customary units
The expression 3xn can be written without the mulitiplication sign as 3n. For each expression in parts (a)-(c), use n= 1,2,3,...10 to evaluate the expression.
Long division of 764 divided by 4, must show work
A coordinate adjective is
What is 1/10 of 3000
If total Revenue is $3000, Cost of Goods is $1500, and total Selling Expense is $500; what is the Profit for the business?
Mandate of Heaven, production of silk, and reverence for ancestors are all characteristics associated with civilizations in (1) India (3) Greece (2) China (4) W
Which of the following assessment types has the least effect on your overall grade?? A. Portfolio B.Quiz C.Quick Check D.Test
what number is equivalent to 4.054