Seudónimo Seudónimo
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question asap ​

can u pls help me with this question asap class=

Respuesta :

squarejail166 squarejail166
  • 22-12-2020

Answer:

$13.50

Step-by-step explanation:

5 bags is 22.50 so 22.50/5 = 4.50 for 1 bag. Multiply that by 3 for 3 bags and get $13.50

Answer Link

Otras preguntas

Pedro tapes a 3 5/6 piece of paper to a 2 3/4 inch of piece with no overlap. how long is the piece of paper he made?
how many branches of government are dictated in the us constitution,what are those branches??
Please help me answer these questions
The school's computer lab goes through 5 reams of printer paper every 6 weeks. Find out how long 6 cases of printer paper is likely to last (a case of paper hol
What does the equation -355-n=-957 what does n equal?
Mrs. Bell's class is selling Hobbs Middle Jaguar t-shirts to raise money for a trip. They typically sell 400 t-shirts a year for $10 per shirt. Mrs bell knows t
Compared to mitosis, meiosis results in greater... A)amount of cell cytoplasm per cell B)number of daughter cells per cell C)amount of genetic material per cell
which of the following statements about taxes is FALSE? A-Taxes are collected a the local, state and federal level. B-Some states don't collect income tax. C-So
how would living in Sparta or Athens be like
Which process must occur before collection? A:precipitation B:condensation C:evaporation D:none of the above