Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

heyy lovelies you know the drill
Solve using properties 93+(68+7)
10 А 5 10 -10 Use the image to answer questions 1-4. (Copy) -5 B -10 1 What is the the perimeter of AABC?* (2 Points) + Show work
In this paragraph, what word means the same as evade? 0 1. escape O 2. prevent 3. deny 0 4. stimulate
5. Which has a value greater than 600 but less than 6,000.? A. 6.1 x 103 C. 5.26 103 B. 5.9 ~ 104 D. 7.87 x 103
Please answer this question
More than 200 different type of cels exist in the human body. Why do you think these cells are important for various body functions? Explain your response
I NEED THIS ASAP DUE TODAY ADD THE WORDS IN THE SPACES BELOW (1. Determine 2. protested 3.Civil rights 4. equality 5. integrate 6. prejudice 7. separate 8. segr
True or False: The Triangular Trade was a pattern of colonial commerce involving people being traded as slaves in the West Indies *
Which food handler must wear gloves? A. one who is cutting vegetables to make a broth B. one who is taking an order from a customer C. one who is garnishing