Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

A cable cord is 78 meters long.Workers cut it into 30 pieces of equal length. How many centimeters long is each piece?
The lengths of the legs of a right triangle are 15 cm and 20 cm. What is the length of the hypotenuse?   A.
What are the two ideas about the universe did Greek philosophers accept
What is a synonmyn for coat
what is the greatest common factor of 42,63,and 105
what did queen isabella have to overcome in her life
solve quadratic equation by completing the square x²+2x-15=0
What are some examples are timid
The area of a circle is 12.56 square miles. What is the circle's radius?Use 3.14 for
Which steps can be used to solve for the value of y ? 2\3(y+57)=178