dudemanlyrating dudemanlyrating
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Hey, i need help with this?!

Hey i need help with this class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-12-2020

Answer:

$11.43/ft squared

Step-by-step explanation:

160/14 is $11.428 which is rounded to $11.43

HOPE THIS HELPS!

Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-12-2020

Answer:

The unit rate is $11.43/ft because if you take 14 divided by 14 to get 1 foot you have to take 160 divided by 14 to get how much it costs for 1 ft. So the answer is $11.43.

Hope it helps

Answer Link

Otras preguntas

What is 20+40*5? Show your work
tasha is measuring the charge c(t) in a battery that has been charged for t minutes. which of the following is the mist appropriate domain for c(t)?
Who claimed Brazil for Portugal? A Luigi da Cadamosto B Pedro Álvares Cabral C Bartholomeu Dias D Vasco da Gama .
When magma reaches the earths surface it's called what?
SSA triangle problems will have either zero or two solutions. True or false?
The reason millions of Africans were taken from their homes and brought to North America was _____. Select the best answer from the choices provided. oral tradi
American Indian tribes were relocated to reservations in the 1850s because the federal government wanted:
Express the complex number 6 in complex trigonometric form.
“We waited the entire day for the banquet dinner to be served. By the time they finally brought it out, several of us felt as though we were members of the Donn
Which of the following facts about Jamestown's location caused hardship for its settlers?