kayla8275 kayla8275
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Can somebody do this for me?

Can somebody do this for me class=

Respuesta :

vichingmachine vichingmachine
  • 22-12-2020

Answer:

1. There is a farmer's market nearby. An apple at the market costs $2 each. I decided to go see how many apples I could buy.

2. k= 2 and y = 2x

3.

x      y

0      0

1       2

2      4

3      6

4      8

5      10

Step-by-step explanation:

please give thanks :)

in step 3, you might need to explain to us or show examples of tables so we can answer it fully, this is what I thought of but your class might teach it differently.

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me plz
the scatter plot below represents the population of a small town (y) based upon the time in years (x) since the year was founded
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Is this correct? First answer gets brainliest!
Which best states Justice Harry Blackmun’s position in Roe v. Wade?
Which of the following contain nitrogen? Monosaccharides Amino acids Fatty acids Polysaccharides
What might have happened to the Lewis and Clark expedition if it had not been for the help of the Sacagawea?
How did postmodernist robert rauschenberg convey the energy and chaos of modern city life in estate?
w+(1)/(5)=4 (8)/(10) solve plz thanks
help please !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!