Girls1only
Girls1only Girls1only
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

jacob and his buddies paid $35.01 on a football game to buy 9 cheeseburgers meals how much did a cheeseburger cost

Respuesta :

Carlie9596
Carlie9596 Carlie9596
  • 21-12-2020

Answer:

They cost 3.89 bc 35.01 ÷ 9 is 3.89 and 3.89 × 9 is 35.01

Answer Link

Otras preguntas

If you anser it i'll give brainly
could ypu help me with my math please
A ______ is a hole where the steam looks a lot like a smoke​
PLEASE HELP ASAP Who is responsible for carrying out stewardship? A. Only individuals B. Only businesses C. Only governments D. All of the above I think it
can you use crest toothpaste if you have braces ? cavities, gingivitis, acid erosion, sensitivity, plaque, tartar , whitening, freshens breath
3. Is Romeo and Juliet a cautionary tale? If so, what is Shakespeare warning us about? If not, what is the message of the play? (Baz Luhrmann film)
can someone help me with math I don’t really understand it
Use at Least one hundred words to explain what you did the last time your handheld personal computer went slow.​
In the figure below find the angles, QOS, QRS, and the angle OQRPls help​
B Diagram NOT accurately drawn 2 489 D E A, Band D are points on a circle, centre O. CDE is a tangent to the circle. Angle ADO = 48° Work out the size of angle