metziza000
metziza000 metziza000
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 10-pound sack of flour costs $8. whats the cost per pound

Respuesta :

jack4422
jack4422 jack4422
  • 24-11-2020

Answer:

Your answer is 1.25 stay safe ❤.

Step-by-step explanation:

10÷8 = 1.25

Answer Link
abrikazam
abrikazam abrikazam
  • 24-11-2020

Answer:

0.8

Step-by-step explanation:

8 / 10 = 0.8

Answer Link

Otras preguntas

Help me pleaseeeeeeeee.
What is the length of the unknown leg in the right triangle?
Jim crow laws, a set of racist and discriminatory rules and regulations against african americans, were enacted in the south starting in the mid- to late 1800s.
2. ¿Por qué el autor compara a Cuba con una viuda en la línea 5? OA. Es un país que ha quedado desprotegido. B. Las mujeres de la isla pierden a sus maridos. OC
why is 2π an irrational number?​
-6+2y=10 and 6x-2y=-10
You maintain an average balance of 750 on your credit card which carries an 18% annual interest rate
The Holy Roman Emperor, Charles V, supported the ideas of Luther. He believed that Luthers ideas were valid and would help unite the political and social order
Experiment 1: On his birthday his wife gave him a puppy, so he set out to make a better dog food. Pretty soon he came up with a mixture of special vitamins he w
Draw a ERD (Entity–relationship model). Only need ERD including entity and connection. project is in below: Sweeping Bulldog (SB) is an online textbook exchange