hdeleon8035 hdeleon8035
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need help this is my last question (math class)

I need help this is my last question math class class=

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 24-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

5.00 for 2 loaves is $2.50 a loaf.

She wants 5 loaves for $12.50

5*2.50= $12.50 so she is correct.

Answer Link
alyssaralyssa alyssaralyssa
  • 24-11-2020
agree with majorie.

since four loaves would be ten dollars. add one more loaf and that would cost $2.50. so $10 + $2.50 is $12.50
Answer Link

Otras preguntas

19. Which type of cell has the potential to develop into any type of cell? a. totipotent b pluripotent c. multipotent d. differentiated
plz help im bad at math
HELP ASAP!!!! A number m minus 8 is at most –7.
why was Virginia’s house of burgesses significant?
What is the coordinate of the midpoint of a line of the endpoints are (-2,0) and (9,-1)What is the coordinate of the midpoint of a line of the endpoints are (-1
what is the NULLIFICATION ACT
Define dominant and recessive in terms of heredity. Answer in at least four complete sentences.
The distance , d, a train travels in miles depends on the hours, h. The equation shows this relationship, d=120h. How many miles does the train travel in one ho
Most of our food we eat comes from plants or animals . The pronoun ( we ) refers to _____.​
IN A QUIZ, ASAP. Select the correct possessive form of the word. A. reindeer B. reindeers' C. reindeers's D. reindeer's