leahcoy2006
leahcoy2006
24-11-2020
Mathematics
contestada
help me please thank you
Respuesta :
MubinaShazadi
MubinaShazadi
27-11-2020
Answer:
1st answer=
2
3
2nd answer=
34
Hope
it
helps
:
)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
How do you solve x^2-4X-12=0
what did the people of Eastern woodlands grow?
100/14 in simplest form
For y = 4x + 2x2 – x3, show how to find the value for y, when x = 2. Show your work
you want to buy noodles a 7 ounce package cost $2.59 a 12 ounce package cost $4.68 a 22 ounce package cost $7.92 which package is the BEST BUY??? Thx 4 helping
The product of 5 and a number x is 14 . Which statements are true? Select each correct answer. x5=14 5x=14 x+5=14 x=120 x=54 x=−194
oranges cost $1.32 a dozen. What is the cost of one orange ?
i need help with 24-25
window frame will expand to fill the entire desktop when you
A chef prepares apples for a fruit salad. She cuts each apple into 6 slices. The following patterns can be made: Pattern A: start with 1 apple and increase by