aariciamills aariciamills
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $3.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

khalilalovejoy
khalilalovejoy khalilalovejoy
  • 24-11-2020

Answer:8 ounces more

Step-by-step explanation:Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 ounces more

Step-by-step explanation: Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link

Otras preguntas

Please help this is my last attempt and I keep getting it wrong :( please and thank you picture is attached
work out the difference between 77.5 and 2.27​
The diameter of Saturn at its equator is about 120,540,000 meters. What is 120,540,000 written in word form? The Yukon River in British Columbia is 4 times as
A city has a 5% sales tax. A book costs $32.55 after tax. How much did it cost before tax? *please answer quick and tell me how you did it*
I can’t find breeding,heterozygous,Allele
What is a positive conformity!
The genetic information of a cell in carried in its DNA
Quick the person who gives correct answer Byers brainliest
¿Qué hicieron? Combina elementos de cada columna para narrar lo que hicieron estas personas. anoche conversar anteayer ayer la semana pasada dar decir yo mi com
Which unit of measure is the most reasonable to measure the length from your house to the grocery store? A. inches B. feet C. yards D. miles