michellegigglesr michellegigglesr
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada


If 12 snickers bars cost $8.40, how much does one bar cost?

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 23-11-2020

Answer:

70¢

Step-by-step explanation:

$8.40/12 bars equals $0.70

Answer Link

Otras preguntas

Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
How do you think the world was created?
How do you think the world was created?
Which statement illustrates the distributive property? Please help
Water on each side of a divide flows in...
Which statement illustrates the distributive property? Please help
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?