Xguste Xguste
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The price of 2 dozen cobs of corn (which is 24 cobs) is $7.20. Joanna want to buy just 3 cobs of corn. How much will she pay? in unit rate

Respuesta :

kjs6698
kjs6698 kjs6698
  • 23-11-2020

Answer:

 

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3 solutions to y=-5x+1
The measures of two supplementary angles total 180 degrees. The measure of angle y is 65 degrees less than the measure of angle x. What are the measures of the
There is nothing as bad as war. . . . when people realize how bad it is they cannot do anything to stop it because they go crazy. there are some people who neve
express 7/20 as a percentage
Which fraction has the same 2 3/8 s
People who discover, study, interpret, and write history are called
define euphemism and explain how it is related to connotative meaning
Hector asks for tips on improving his writing. Based on what you've learned about good writing, what advice would best help him
The residue of coal decomposition that is used in the manufacture of steel is called: 1. coal gas 2. coke 3. coal tar
It is recommended that adults should get at least 150 minutes of moderate-intensity physical activity each week. they should also do strength-training exercises