colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

How did progressives hope to make government more efficient and responsive to citizens?
what two numbers multiply to get -24 and add to get 2
what is Koch’s postulates ?
Add 2 protons to carbon what element do you create
Read this sentence: Once the majority of the class had taken sides in the heated discussion, Jason decided to join the fray and voice his opinion. Based on the
what is 2 × 210 in expanded form
What are all types of scientific field quantities?
what is $479.29 less than $801
angelina bought a 64 ounce can of lemonade mix . she uses 4 ounces of mix for each pitcher of lemonade . how many pitchers of lemonade can angelina make from t
Write 243 as a power of 3