celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

Given the unit,identify the measurable property.
what line is the setting on act 3 scene 1 on romeo and juliet
Why is the primary sector important to the South African economy?​
Describe how a metal less reactive than carbon can be reduced from its ore
what are some unfair techniques companies use to make money
HELP PLSS THANKS!!:)What are the parts and primary function of the female reproductive organ(Plant)? A) the anther and filament, the anther produces pollen B)
Anyone can answer this ?
9. What type of weather front would be responsible for the following forecast: “A period of heavy rain within the next 24 hours followed by warmer temperatures.
The carrying capacity of an environment may be decreased by
Will Russia attack Moldova?​