manirod2009 manirod2009
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Traven put a gallon of gas in his car and pays $22 what is the cost of 1 gallon of gas complete the table

Respuesta :

asfiaamal20788 asfiaamal20788
  • 23-11-2020

Answer:

pls mark me brainliest the answer

Step-by-step explanation:

a gallon= 22$

1 gallon = 7.3$

Answer Link

Otras preguntas

Please help me solve for n
Plz help me with this
An earthquake's____ located directly above its_____
True or False: The Judiciary Act of 1789 weakened the Judicial Branch compared to the other two branches.
You wish to buy a new skateboard. To earn money, you sell your baseball cards to your friends for $2.50 each. If the new skateboard costs $98, what is the minim
On April 15 1912 the luxury cruise liner titanic sank after running into an iceberg what was the cruise liner’s speed when it collided with the ice berg if it h
evaluate the following division: (3b-6a)÷(30a-15b)​
What is the final amount if 700 is increased by 4% followed by a further 3% increase?
Carl’s cats weigh a total of 12 kg (kilogram). Bo weighs 512kg. Tommy weighs 213kg. How much does Suzi weigh? Estimate: now what is suzi exact weight Find Suz
pls help me with this:((((​