ninahuddleston
ninahuddleston ninahuddleston
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

Pretty please help me:)

Pretty please help me class=

Respuesta :

s1m1
s1m1 s1m1
  • 21-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

a. Yes is proportional with the cost because they depend on one another

b. (0,0) means if we buy 0 cookies we pay $0

c. (1, 0.50) means that if we buy 1 cookie we have to pay $0.50

d. the unit rate is how much we pay for one cookie so is $0.50 per 1 cookie

Answer Link

Otras preguntas

Lettuce is packaged four bags to a box.if there are 3.5 boxes of lettuce in the cooler how many bags of lettuce would there be ?
A triangle can be formed with side lengths 5, 7 and 10. True or False
2n2-24n+72 factor completely
PLEASE HELP!! 20 POINTS <33
Sandy can assemble a particular type of light fixture in 3/8 hour. it takes her 2/3 hour to hang the fixture and another 1/6 hour to wire the fixture once it is
Read the sentence. When we opened the front door, the parrot said "Hello!" After which word should a comma be added? A.opened B.said C.front D.parrot i know thi
HELP!!! I WILL RATE BRAINLIEST!!! Need help with question 11 I think it is the third choice but I am unsure
Find the value of a and z: x^8⋅x^3=ax^z
What is the creation of a waxy substance when there is hydrogenation of the fat in the body?
write the sentence that is unrelated to the topic and can be eliminated