loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

a sample of fruit juice is found to have a hydrogen ion concentration of 2.87 x 10^-4 what would the pH be ?
can someone please help me in GUM??????????? Which word correctly completes the sentence? Did you know that adult __________ necks are over six feet long? A.
2^(2x)+2^(x+2)−12=0 | Solve for x Answer
divide the fractions (2/3) divided by (3/11)
2. Which sentence uses commas correctly? A. Yes my kitty, you are going to have fun! B. Usually, Jin, it is his job to put the trash out. C. Look this way s
how does the water cycle ensure that we have water
Which is a common tactic used in proxy wars? encouraging opposing powers’ citizens to emigrate sponsoring wars of liberation and revolutions controlling another
Methane reacts with oxygen to produce carbon dioxide and water. What are the products? A. methane and water B. oxygen and carbon dioxide C. methane and oxygen D
20. In 1786, Virginians called a convention in Annapolis to discuss problems with the
Solve for x. 3/8-2/3x=11/12?