SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

Are there differences in how initiation occurs in procaryotes and eukaryotes
Describe the causes and progress of the war in korea
how did the climate affect the development of Minoan culture
Translate “A number decreased by 29”
The product of a number and 9, increased by 4, is 58. Find the number.
Select the word that best completes the following statement. OSHA recommends minimizing _________ lifting of patients in all cases and eliminating lifting when
Number 13 please and please show work! Thanks
In the lagoon by Joseph Conrad what causes Arsat to risk everything
PLEASE HURRY! Explain the structure of an atom of calcium in terms of electrons and orbits.
A squares perimeter is 64 inches what is the length on one side