alayshiahall
alayshiahall alayshiahall
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

One gallon of orange juice costs $3.40 The Javier family drank 2/5 of a gallon of orange juice this morning what is the cost of the orange juice they drank

Respuesta :

chance115 chance115
  • 24-10-2020
3.40/5=.68 .68*2=1.36
Answer-$1.36
Answer Link

Otras preguntas

what event begins the play?
Read the sentence. When I was a child, I wanted to, in 1974, become a pilot. Which of these correctly identifies the problem in this sentence? split infinitive
What does it mean to be logically correct in your persuasive techniques? (4 points) It means that you have made a sound argument. It means that you have built a
Antonymes du mot fier
Ayer, yo no blank a la escuela. El verano pasado yo blank un entrenador.
Decibel levels over 100 can cause loss of hearing. True or false?
Geopolitics play an important role in the Middle East today for what reason
Which gas became part of Earths atmosphere mainly as a result of the evolution of life forms?
2.)Which is a solution to the equation? (x −2)(x + 5) = 18 x = −10 x = −7 x = −4 x = −2
can you guys plzzz help