ShiaLa
ShiaLa ShiaLa
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Albert bought 3 pounds of bananas for $1.80.
What was the unit price of the bananas?

Respuesta :

u9bpapgm7i u9bpapgm7i
  • 27-10-2020

Answer:

5.4c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the beginning which of the following motivated Spanish exploration of the Americans A. The search for gold,which often remained undiscovered B. The desire
Read the sentence. After the first interview, the reporter realized that the story was the tip of the iceberg, and she would have to do much more investigating
Using the following to answer the question: p: 3 is an even number q: 9 is an even number Using a truth table, determine whether the following conjunction is tr
Anybody know what the answer is
many maps have a grid system, scale,and a
Which statements describes Newton's law of universal gravitation ? A. Mass has little effect on gravity between objects B. Gravity pushes objects away from Ear
Please help!!! Will give brainly!! 50 points
Convert 20 µg/dL Pb in blood to ppm. Please assume density of blood is 1 g/mL
99 POINTS PLEASE HELP!!!!!!!-DIRECTIONS: Use the RACE method to answer the following constructed response. This question is worth 20 points, so do your best to
Lena runs 7 miles in 60 minutes. At the same rate, how many miles would she run in 24 minutes?