AJBroderick
AJBroderick AJBroderick
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Please helpppppp meeeee

Please helpppppp meeeee class=

Respuesta :

ToxicAngel
ToxicAngel ToxicAngel
  • 23-10-2020

Answer:

$4.50

Step-by-step explanation:

6/4=1.5 $1.50 per container. 1.50×3 is $4.50

(check comment)

Answer Link

Otras preguntas

why do you think grammar books are organized by individual parts of speech
When your graphing inequality how do you know which side to shade in
Which of these is the most severe type of fcc sanction?
An Item , Which Is Regularly $4.60 , Is On Sale For One-Fourth Off. What Is The Sale Price?
if you walked 24 hours a day 5 days a week at 2mph how long would it take to walk around the earth? the earth has a diameter of 12,800
Which statement is true? In economics, land refers to all the natural resources found on land alone. In economics, capital includes only tangible objects used f
What were the main characteristics of romanticism and realism?
Find the slope and the y-intercept of the equation. -3x + 9y = 18
The function b(t)=50(1.4)^t represents the number of bacteria t hours after Dr. Silas begins her study. How many bacteria would there be 5 hours after Dr. Silas
The greatest common factor of each set of numbers. 10, 55 how can you tell if a number is divisible by 6