gdavil2949 gdavil2949
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 9 bottles of soy sauce cost $32.85 and the price of each bottle is the same, how much does each bottle cost?

Respuesta :

garciaemily094
garciaemily094 garciaemily094
  • 22-10-2020

Answer:

$3.65

Step-by-step explanation:

32.85/ 9 = $3.65

Answer Link
satchellliliana04
satchellliliana04 satchellliliana04
  • 23-03-2021

Answer:

$3.65

Step-by-step explanation:

this is easy lol

Answer Link

Otras preguntas

Background Info:The standard enthalpy of formation (ΔH∘f) is the enthalpy change that occurs when exactly1 mol of a compound is formed from its constituent elem
why do sharks not have swim bladder
If there is a sexually-transmitted disease"AIDS", how to cure it?
What's the square root of 119?
complete the equation Fe + HOH = ?
140% of what number is 56
What percent of 48 is 2.4
How many toes does a frog have
An artificial lake is in the shape of a rectangle and has an area of 9/20 square mile. The width of the lake is 1/5 the length of the lake. What are the dimensi
Mera painted equal sections of her bedroom wall to make a pattern. She painted 2/5 of the wall white and 1/2 of the wall lavender. Write an equivalent fraction