Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

In 2016, the cost of 2 ounces of pure gold was $2,640. Determine the cost for 1, 3, and 4 ounces of gold.

Respuesta :

1150242
1150242 1150242
  • 22-10-2020

19, 85, and 182 i am cool YEE YEE BRAINLYEEST PLES

Answer Link

Otras preguntas

ammonium chloride is used as an electrolyte in dry cells. which of the following statements about a 0.10 m solution of nh4cl, is correct? a. the solution is wea
plssss helppp mee plsss
Hitler was called "der führer," which means:___. a. "the chief." b. "the premier." c. "the dictator." d. "the leader."
What time was Jesus born?
2. Un dispositivo móvil diseñado y construido por los alumnos de física es autopropulsado por la corriente de aire que sale de un globo inflado. Calcula la fuer
Keilantra and her children went into a movie theater and will buy drinks and pretzels. She must buy no more than 7 drinks and pretzels altogether. Write an ineq
Emperor constantine established the city of __________ as the capital of the roman empire. A. Rome b. Antioch c. Anatolia d. Constantinople please select the be
Solve b-2.7 ≥ 5.24. A) b≥ 7.94 B) b≤7.62 C) b≤ 7.39 D) b≥ 7.81
a sample of an unknown compound is decomposed and found to contain 3.47 g n and 0.75 g h . what is the empirical formula of the compound?
(Using algebra) find the value of y Help please!!!