SebaFlame SebaFlame
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 scarves is $46.25. What is the unit price?

Respuesta :

bbenzenhafer
bbenzenhafer bbenzenhafer
  • 22-10-2020

Answer:

$9.25

Step-by-step explanation:

$46.25/5=$9.25

Answer Link
Summerofcoures19 Summerofcoures19
  • 22-10-2020

Answer: The unit price is 9.25

Answer Link

Otras preguntas

If you answer this question as soon as you see it I will send a thanks asap.
Where are natural corticosteroids produced?
Compare and contrast the landmark Supreme Court case of please v. Ferguson (1896) and brown v. Board (1954)
You are buying boxes of cookies at a bakery. Each box of cookies costs 4$. In the equation below, c represents the number of boxes of cookies you buy, and d rep
HELP IMAGE SHOWS PROBLEM
mammals excrete nitrogenous waste primarily as urea, which is water-soluble, in liquid urine. Birds and reptiles excrete it primarily as solid uric acid, which
Are jellyfish heterotrophic or autotrophic?
how do you change a rational number to a decimal can you give a example
Mr. Enders conducted a survey and found that 2/5 of his students play a team sport and 1/4 of those students play basketball. What fraction of his students play
The active effort needed to master, reduce, or tolerate the demands created by stress is known as______.