Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 8 avocados cost $4 then how much would 9 cost?

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $4 and 50 cents,$4.50

Step-by-step explanation:I’m too lazy to explain but if 1 avocado is 50 cents then 9 avocados is $4.50

HOPE THIS HELPED!!

Answer Link

Otras preguntas

What is a district of a state? A: The largest city B: The capital city C: A geographic region D: A sample vote
help fast pls! Exposure to radiation helps people to live longer. True False
You are a blogger. Write a miniblog about some daily chores you have do today. Write two (2) complete sentences in Spanish to describe what you have to do. Reme
write about 20 effects of television​
A one-dimensional variable force in the x-direction is given F (x) =[tex]2x^{4.79} i[/tex] where F is in newtons and x is in meters. Find the work done by this
I tell you these facts about a mystery number, $c$: $\bullet$ $1.5 < c < 2$ $\bullet$ $c$ can be written as a fraction with one digit for the numerator an
What is the value of each variable.
Which effect replaces the question mark in the table? A. The use of Latin in literature increases. B. The Church encourages new learnings. C. Literacy inc
Question 13 4 pts What was the cause of the widespread ethnic violence against Kikuyu people in 2007?
Last week, Karen worked 5 1/2 hours on monday, 6 1/4 hours on wednesday, and 7 1/3 hours on friday. How many total hours did karen work on those three days?