THECLASSCLOWN777
THECLASSCLOWN777 THECLASSCLOWN777
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Katie bought a canvas and 8 tubes of paint for $24.95. If the canvas cost $6.95, how much did each tube of paint cost

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $18

Step-by-step explanation:We just need to subtract $24.95 - $6.95 and we get the answer!

Answer Link

Otras preguntas

delete this question
Change the following sentences into interrogative sentences. 1. The girls were playing.
G(ooydzabxdo) me.eet Maths??? s=x​
Which diagram shows the field lines around two particles with opposite charges? A. An image of two points in one point emitting out radiations. B. An image of t
Let EF be a diameter of circle O if D and G are on opposite sides of EF and DG intersect at H draw the circle
In an MP3 Player, what type of energy is used to produce sound energy?
Julio’s school is selling tickets to the annual talent show. On the first day of ticket sales the school sold 2 adult tickets and 2 child tickets for a total of
What is the measurement of arc TU? SHOW YOUR WORK. S 61° P T BUEE
Company X began its operations in 1945. It surface as the leader in the market industry. This is because of their original designs and effectiveness in operatio
Describe how zinc chloride crystals are produced from zinc chloride solution.