watsonkejay02 watsonkejay02
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Sydney bought 3 cookies for $1.80. At this price, how much would a dozen cookies cost?

Respuesta :

dperez1308 dperez1308
  • 22-10-2020

Answer:

7.2

Step-by-step explanation:

12/3=4

4*1.8=7.2

Answer Link

Otras preguntas

After a rock is rounded how does weathering affect it
what is the lithosphere made out of?
How did Islam and the beliefs of indigenous societies fuse among African people?
Sylvan withdrew 2/5 of the amount in his savings account, and spent 7/10 of that money.  What fraction of his total savings does he still have?
How do I solve this problem 7x<14 and 1-x<4
Which choices are in the solution set of the inequality below? Check all that apply. 20x>70 A: 6.5 B: 3 C: 3.5 D: 1 E: 5 F: 4
If a yield sign is a regular polygon what is the measure of each angle
A drawing of a surfboard in a catalog shows it's length as 8 4/9 inches. Find the actual length of the surfboard if 1/2 inch length on the drawing corresponds t
If something in a store costs $45, and the markup is 35%, what is the selling price?
Why do the oceans play such a large part in the water cycle