amirajacko874 amirajacko874
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Costco sells chicken for $2.25 per pound. What would be the cost of 2 4 5 lb of chicken?

Respuesta :

malooka043
malooka043 malooka043
  • 21-10-2020

Answer:

551.25$

Step-by-step explanation:

u need to multiply the amount of money per a pound to the amount of pounds u have

Answer Link

Otras preguntas

1.la tala de arboles 2. Librecambismo 3. el medio ambiente the cutting of trees the environment free trade
Select the correct statement about reproduction and eukaryotic life cycles.In all eukaryotic life cycles, the products of meiosis are gametes.Animal reproductio
____ proceedings tend to be the least formal Criminal Civil Appeal Agency
A bakery uses 10 3/5 ounces of icing for every 1/4 of a cake. What is the unit rate in ounces of icing per cake?
Joshua is researching the works of author Mary McCormick, and he is using this text as a source. Which BEST describes the source? A) a reliable primary source
=Brainliest= Before D-Day, which troops did most of the fighting in Europe? Soviet troops American troops British troops French troops
Determine the median of the following numbers: 8,11,11,12,13,15,16,16,18,21
What term was used to describe the tough divide between free and slave states by the mid-1800s? A. The Lincoln-Douglas line B. The cotton curtain C. The slave
The distance from Mercury to the Sun is 28.5 million miles. The distance from Neptune from the Sun is 2.8 billion miles. Express the distance between Mercury an
x^2+x-6/x^2-6x+5 / x^2+2x-3/x^2-7x+10