theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

Which step in the decision-making process would help you in deciding how much money you want to make at work? a. Gather information b. Define your wants and n
Johnson Canniver has a repair shop. He bought a used lawn mower for $35.00 from a customer. He spent $39.17 on parts to repair the mower. He also painted and po
- - - - - is the fundamental goods or services offered to the consumer a. Core product c. Generic product b. Expected product d. augmented product
Walking among the top canopy in a tropical rainforest requires _______. a. bridges suspended almost 100 feet off the ground b. bridges suspended almost 60 fee
What was a major threat to the empire of Charles V? a. Protestant rebellion in Spain b. The War of the Spanish Succession c. An English invasion of Europe d.
Vague terms are often used in advertising because they can have more than one meaning. TRUE or FALSE.
Why centre of gravity of ring is out of its body
A box contains 48 tickets for six door prizes. Six tickets are drawn, and not replaced, to declare the winners. If serge purchases 8 tickets, determine the prob
can you simplify -4X - X =
What is the root word of messenger