destineejean2008
destineejean2008 destineejean2008
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with this? It’s unit rates with price. Question: 6 feet of ribbon for $19.20

Can someone help me with this Its unit rates with price Question 6 feet of ribbon for 1920 class=

Respuesta :

alexanderzeitlin
alexanderzeitlin alexanderzeitlin
  • 21-10-2020

19.20 dived by 6

just do that then you get the answer

Answer Link
emme815 emme815
  • 21-10-2020

Answer:

What are you asking? Is this division? If its division the answer is $3.02

Step-by-step explanation:

$19.20 ÷ 6

Answer Link

Otras preguntas

josh saved 1/4 of his pocket money and spent 1/2 of the remainder. What fraction did he spend
Which umber is greater? Square root of 220 or 14 3/4?
How many forms of the supreme god are there in the Hindu Triumvirate? one two three four
How would you describe the life of a cowboy?
What are carbohydrates functions?
Hi, prove that (AXB).(CXD)+(BXC).(AXD)+(CXA).(BXD)=0
A cross-country skier skied at a rate of 10.82 miles per hour. In 2.45 hours, the skier covered 2.6509 miles. Is this correct? Explain why or why not.
I had a dream last night that I was crazy tall. I must have been like 9 feet 3 inches because I barely had to stretch my arm out to dunk. In my dream I wanted t
what is the difference between 20 and 10
What are the different ways of interpreting the title of the short story “was it a dream”