rm2ichansStachelly
rm2ichansStachelly rm2ichansStachelly
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple

Respuesta :

CaptainDonut
CaptainDonut CaptainDonut
  • 22-09-2016
it is 40 cents beacause you have to divide 8 by 2 dolla
Answer Link

Otras preguntas

Which literary device is the main message conveyed to the reader through the plot of a text? plot climax theme symbolism
What is the rule? 100 cm 1 m, 250 cm ? M, 1500 cm ? M
what makes a constant term different from a term with a variable
what is the absolute value? give me an example please.
what approach did Roosevelt take toward regulating big business
Is 0.07 less than 0.06
What benefit to civilization comes from war and trade?
How did the development of irrigation systems improve living conditions? a. It made people less dependent on trade. b. It made people switch from hunting to h
compare the value of 2 in 2000 and 200
Solve the inequality for w. w-7<21